3 февраля 2018 г.

Шість фінансових звичок, які здаються поганими, але принесуть користь

Кредити, роздільні рахунки в сім’ї і відсутність суворого планування бюджету не таке вже безумовне зло, як прийнято вважати.



1. Спочатку виплачувати невеликі борги

Здавалося б, вигідніше виплатити кредит з найвищою процентною ставкою, щоб не накопичилось більше боргів.

Але дослідники з Гарварду після серії експериментів прийшли до висновку, що наша мотивація підвищується, коли ми бачимо, як поступово зникають невеликі борги.

Виплачуючи спочатку їх, ми помічаємо свій прогрес – і намагаємося швидше виплатити і всі інші.

2. Мати роздільні рахунки в сім’ї

У багатьох випадках навіть розумніше мати роздільні рахунки: наприклад, якщо один з партнерів не вміє поводитися з грошима або у кожного є діти від попереднього шлюбу.

Також можна відкрити загальний рахунок для сімейних витрат і окремі рахунки, щоб у кожного була фінансова свобода.

3. Знімати житло

Для молодих знімне житло, мабуть, навіть краще. З ним ви не прив’язані до одного місця, завжди можете переїхати, якщо знайдете роботу в іншому місті. До того ж власне житло обходиться теж недешево: податок на нерухомість, рахунки за ремонт і утримання, відсоток по іпотеці.

Але незалежно від того, знімаєте ви житло або оплачуєте власне, прагнете, щоб місячні виплати не перевищували 30% вашого доходу.

4. Брати кредити

Немає нічого поганого в кредиті, якщо він допоможе досягти однієї з двох фінансових цілей: отримати освіту або придбати житло. Обидва ці варіанти з часом окупляться. Крім того, якщо у вас іпотечний кредит , ви зможете отримати податкове вирахування.

5. Не планувати витрати

Планування бюджету схоже на дієту або заняття спортом: якщо воно не приносить задоволення, ви не зможете довго його дотримуватися.

Якщо ретельне планування вам зовсім не до душі, спробуйте просто стежити за витратами за допомогою додатку. Тоді у вас не виникатиме відчуття провини при кожній покупці, а при необхідності ви зможете зменшити свої витрати.

Крім того, почніть діяти за принципом «спочатку заплати самому собі». Від кожної зарплати в першу чергу відкладайте гроші на пенсійні накопичення, інвестиції та непередбачені випадки. А іншою частиною доходу ви зможете спокійно розпоряджатися.

6. Робити інвестиції, не розбираючись в ринку

Щоб в перспективі отримати дохід від інвестицій, не обов’язково бути генієм з підбору акцій або заробляти мільйони.

Джон Богл, засновник найбільшої інвестиційної компанії, говорив, що для звичайної людини найкраще інвестувати в індексні фонди. У них входять акції безлічі підприємств, що скорочує ризик, а ще вони не вимагають великих вкладень.

Комментариев нет:

Отправить комментарий